hittanolimpia_nagyvarad_2017_5

Câștigătorii fazei județene a olimpiadei de religie vor concura la Cluj-Napoca

Câștigătorii fazelor județene a Olimpiadei de Religie Romano-Catolică din Oradea și Zalău din 18 martie 2017, vor participa în luna aprilie la faza națională a concursului, desfășurată la Cluj-Napoca.

 

Premianții din Județul Bihor:

clasa V.: locul I.: Hajas Zsófia, locul II.: Ádám Tamás Dániel, locul III.: Ádám Éva, toți trei de la Liceul Teoretic Horváth János din Marghita.

clasa VI.: locul I.: Fele Petra, Școala Gimnazială Zelk Zoltán din Valea lui Mihai. locul II.: Catona Annamária, Liceul Teologic Romano-Catolic Szent László, Oradea. locul III.: Molnár Boróka, Școala Generală Zelk Zoltán din Valea lui Mihai.

clasa VII.: locul I.: Kovács László, locul II.: Szeghalmi Gabriella, ambii de la Liceul Teologic Romano-Catoli Szent László, Oradea. locul III.: Krisztik Réka, de la Liceul Teoretic Horváth János din Marghita.

clasa VIII.: locul I.: Pál Anasztázia, Școala Gimnazială Balaskó Nándor, Sălacea. locul II.: Vaţlavic Andrea Școala Gimnazială Șinteu. locul III.: Bodnár Annamária, Liceul Teoretic Horváth János, Marghita.

clasa IX.: locul I.: Catona Ábel, Liceul de Arte, Oradea. locul II.: Tanchi Edina, Liceul Teoretic Horváth János, Marghita.

clasa X.: locul I.: Bányai Valentina, Colegiul Națioinal Octavian Goga, Marghita. locul II.: Kelemen János, locul III.: Ferenczik Zoltán Tamás, Liceul Agricol Valea lui Mihai.

clasa XI.: locul I.: Erdődi Sámuel Endre, locul II.: Rencsik Alexandra, ambii de la Liceul Agricol Valea lui Mihai. locul III.: Csomós Csilla, Colegiul Național Iosif Vulcan, Oradea.

clasa XII.: locul I.: Győri Dalma, locul II.: Pap Barbara, locul III.: Soimosan Brigitta, toți trei de la Liceul Agricol Valea lui Mihai.

 

Premianții claselor de teologie IX-XII. ai Liceului Teologic Romano-Catolic Szent László Oradea:

clasa IX.: locul I.: Gáspár Milán, locul III.: Bajgyik Alíz. clasa X.: locul I.: Fodor János, locul II.: Majoros András, locul III.: Major Krisztina. clasa XI.: locul I.: Andreev Zsófia, locul II.: Szabó Krisztina. clasa XII.: locul I.: Szabó Roland.

 

Premianții din Județul Sălaj:

clasa V.: locul I.: Nagy Adrienn, Școala Gimnazială Carastelec. locul II.: Ilyés Erik, Școala Gimnazială Báthory István, Șimleu Silvaniei.

clasa VI.: locul I: Lukács Szilvia, Școala Gimnazială Báthory István, Șimleu Silvaniei. locul II.: Valiceak Denisa Martina, Școala Gimnazială nr. 1, Făgetu.

clasa VII.: locul I.: Mondek Marka Vierka, Școala Gimnazială nr. 1, Făgetu.

clasa VIII.: locul I.: Frînca Iana Maria, Școala Gimnazială Nr. 1, Făgetu.

 

Benedek Ramóna