A hittanolimpia megyei szakaszának eredményei Bihar és Szilágy megyében

Az egész országban ugyanabban az időben zajlott a római katolikus hittanolimpia megyei szakasza 2019. március 2-án, Nagyváradon a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceumban, míg Zilahon a Wesselényi Református Kollégiumban. A diákok egységes tételeket kaptak, a tananyaguknak megfelelően.

 

A tételek minden korcsoportnál úgy voltak összeállítva, hogy a diákok a tárgyi tudás mellett a hitük megélésének szépségeiről is beszámolhattak. Az ötödik osztályosok által fogalmazott imák a gyermekek őszinte, tiszta istenkapcsolatát érzékeltetik: „Köszönöm Istenem, hogy vagy nekem.... Köszönöm, hogy hiszel bennem... Köszönöm, hogy bízol az emberekben a bűn elkövetése után is.” Az igényes, szép dolgozatok arról tanúskodnak, hogy a diákok tudásvágya élő hittel is párosul, mert valóban az a legfontosabb, hogy hogyan válik életté mindaz, amit a jó Istenről tanulnak. A V-XII. világi, és IX-XII. teológia osztályokból legjobb eredményt elért diákok a Magyar Nyelvű Országos Római Katolikus Hittanolimpián fogják képviselni egyházmegyéjüket Sepsiszentgyörgyön 2019. április 23-25. között.

 

Bihar megyei díjazottak:

 

V. osztály:

I díj: Gliga Réka, Zelk Zoltán Általános Iskola, Érmihályfalva.

II. díj: Talpas Krisztián, Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Érsemjén.

III. díj: Blaskó Péter, Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad.

 

VI. osztály:

I díj: Hirka Dániel, Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum, Nagyvárad.

II. díj: Kapeller Johanna, Zelk Zoltán Általános Iskola, Érmihályfalva.

III. díj: Simon Fanni, Zelk Zoltán Általános Iskola, Érmihályfalva.

 

VII. osztály:

I díj: Varga Loretta - Viktória, Horváth János Elmélti Líceum, Margitta.

II. díj: Indrie Petra, Zelk Zoltán Általános Iskola, Érmihályfalva.

III. díj: Bódi Milán, 16. sz. Általános Iskola, Nagyvárad

 

VIII. osztály:

I díj: Catona Anamaria, Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum, Nagyvárad.

II. díj: Fele Petra, Zelk Zoltán Általános Iskola, Érmihályfalva.

III. díj: Rapcian Alina Ianka, Általános Iskola, Sárán.

 

IX. osztály:

I. díj: Szeghalmi Gabriella, Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum, Nagyvárad.

II. díj: Ványi Nikolett, Mezőgazdasági Líceum, Érmihályfalva.

Dicséret: Szallos Tünde, Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad.

 

X. osztály:

I. díj: Májercsik Szilárd, Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad.

III. díj: Kerekes Eszter, Mihai Eminescu Nemzeti Kollégium, Nagyvárad.

 

XI. osztály:

I. díj: Iurista Stanka Nikolka, Jozef Kozacek Elméleti Líceum, Bodonos.

II. díj: Borbély  Mónika, Iosif Vulcan Nemzeti Kollégium, Nagyvárad.

III. díj: Varga József, Mihai Eminescu Nemzeti Kollégium, Nagyvárad.

 

XII. osztály:

I. díj: Kelemen János, Mezőgazdasági Líceum, Érmihályfalva.

 

A IX-XII. teológia osztályok díjazottjai a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceumból:

 

IX. osztály:

I díj: Kovács László

II. díj: Unghi Szabolcs

III. díj: Aszalós Antónia.

 

X. osztály: I díj: Pál Anasztázia.

 

XI. osztály:

I díj: Simon Timea

dicséret: Fodor Zsombor.

 

XII. osztály:

I. díj: Fodor János

II. díj: Majoros András

dicséret: Major Krisztina.

 

Szilágy megyei díjazottak:

 

V. osztály:

III. díj: Conearic Darius, 1-es sz. Általános Iskola, Magyarpatak.

Dicséret: Bodea Milán Levente, 1-es sz. Általános Iskola, Kárásztelek.

 

VI. osztály: I díj: Morong Lucka, 1-es sz. Általános Iskola, Magyarpatak.

 

VII. osztály: II. díj: Nagy Adrienn, 1-es sz. Általános Iskola, Kárásztelek.

 

VIII. osztály:

I díj: Valiceak Denisa Martina, 1-es sz. Általános Iskola, Magyarpatak.

II. díj: Lukács Szilvia, Báthory István Általános Iskola, Szilágysomlyó.

 

 

Benedek Ramóna

Kövessenek minket a Facebookon is!